Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Chery Auto rozpoczyna sprzedaż samochodów w Australii


   Chery Automobile 28 lutego 2011 roku ogłosiło , że planuje sprzedać 5000 samochodów w Australii tego roku. Pierwsza partie aut już dopłynęła, a plany zakładają podwojenie liczby australijskich salonów sprzedaży w ciągu najbliższych dwóch lat. Chery, największy niezależny chiński producent samochodów, oświadczył, że rozpocznie sprzedaż w Australii od modeli A1 i T11 (Tiggo), do których w czerwcu dołączy model A3.Żródło: Reuters Pekin 01.03.2011

   W przyszłości Chery wprowadzi na tamtejszy rynek więcej swoich modeli zakładając, że Australia stanie się jednym z najważniejszych celów eksportu chińskiego producenta, jak wypowiedział się Zhou Biren, szef operacji międzynarodowych Chery. Chery wyeksportowało w ubiegłym roku 91.986 pojazdów, co odpowiada 13,5 procent ogólnej sprzedaży, głównie na rynki wschodzące w Azji Wschodniej, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie. Również inny chiński producent samochodów Great Wall Motor prowadzi próbną sprzedaż w Australii, a ostatnio pisaliśmy o pierwszych autach Geely, które trafiły tam do sprzedaży.