Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


CV9 - Landwind wznawia w czerwcu sprzedaż w Niemczech.


LandWind CV9

   Chiński producent samochodów Landwind zapowiedział rozpoczęcie sprzedaży swojego vana CV9 na niemieckim rynku już w czerwcu. Do tego czasu powstanie sieć sprzedaży złożona z pierwszych 75 partnerów handlowych. W ciągu następnych dwóch latach europejski importer, Landwind Motor Corporation (LWMC), zbuduje krajową strukturę sprzedaży złożoną 150 dystrybutorów. Dużą zachętą dla potencjalnych dilerów jest brak konieczności zakupu specjalistycznego oprzyrządowania i oprogramowania do obsługi i naprawy. Niemcy będą trzecim, po Belgii i Holandii, europejskim rynkiem sprzedaży aut maki Landwind. Plany sprzedażowe jak na razie nie są znane.


   Podstawowa wersja tego liczącego 4450 mm długości i rozstawie osi wynoszącym aż 2710 mm, vana ma wynosić 12.995 euro. Importer oferuje 3 letnią gwarancję z limitem 100.000 kilometrów. W teście Euro NCAP w listopadzie ubiegłego roku pojazd uzyskał zaledwie dwie z pięciu gwiazdek, ale przy braku ESP i zaledwie dwóch poduszkach powietrznych, nikogo to chyba nie dziwi. Zanim używane modele, sprzedawane przez rozczarowanych niemieckich użytkowników, zaczną masowo trafiać w prywatnym imporcie do naszego kraju, warto bliżej poznać ten egzotyczny pojazd.

 

   Landwind CV9 jest dostępny w wersji 5 i 7 osobowej. Do napędu przewidziano silniki benzynowe o pojemności 1,6 i 2,0 litra, o mocy odpowiednio 95 i 137 KM. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi w zależności od zastosowanej jednostki napędowej 170 lub 195 km/h. Podawane przez producenta zużycie paliwa wynoszące zaledwie 6,5 lub 7,0 litra na 100 kilometrów, należy spojrzeć z przymrużeniem oka.
Pojazd dostępny jest w dwóch wersjach wyposażenia. Wersja Comfort rozpieszcza nabywcę takimi gadżetami jak aluminiowe koła, audio z MP3, czujniki cofania czy półautomatyczna klimatyzacja. W podstawowej gratisowo otrzymamy ABS, centralny zamek, elektryczne szyby i lusterka. Dla osób z zasobniejszym portfelem przewidziano skórzaną tapicerkę i elektryczny szyber dach.

Landwind CV9 Landwind CV9 Landwind CV9 Landwind CV9
Landwind CV9 Landwind CV9 Landwind CV9 Landwind CV9
Landwind CV9 Landwind CV9 Landwind CV9 Landwind CV9
 

Żródło : AUTOHAUS online, Landwind 16.03.2011