Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


BYD E6 S - elektryczny crossover z Chin.

Producent baterii do telefonów komórkowych rusza na podbój rynku USA i Europy.

BYD E6

   Na Detroit Auto Show BYD - chiński producent zaprezentował nowe wcielenie modelu E6. Poza zmodernizowanym wnętrzem E6 2012 S otrzymał mocniejszy silnik - 160 kW , ponad dwukrotnie mocniejszy niż oferowany na rodzimym rynku 75 kW motor. Pięciomiejscowy crossover ma trafić do sprzedaży w USA pod koniec tego roku. Oferowany za 35.000 dolarów, zaledwie 2.220 dolarów więcej kompaktowy elektryczny hatchback Nissan Leaf, a znacznie mniej niż kosztujący aż 41.000 dolarów Chevrolet Volt. Co bardziej istotne, BYD e6 S ma zasięg około 300 km. To dwa razy tyle, co Nissan z akumulatorów o pojemności 2,5 razy większej. BYD nadzieję zostać pierwszym chińskim producentem samochodów sprzedającym swoje pojazdy na trudnym i konkurencyjnym rynku amerykańskim. Pojazdy testowe już jeżdżą w Los Angeles.

   BYD przymierza się również do ekspansji na rynki Europy. Trudno się dziwić, bo Buffet, który kupił 10% akcji BYD Auto, nie pozwoli firmie stać w miejscu.
Producent ma już wybranych dilerów w Austrii, Czechach, Danii, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. W naszym kraju jak podał dziennik "Polska" firma Stampa z Łodzi, specjalizująca się w przeróbkach aut spalinowych na elektryczne, rozpoczęła już zbieranie zamówień na BYD E6, ale również krążą plotki, że do jego sprzedaży przymierza się Pol-Mot.


 

   BYD E6 jest 5-cio miejscowym pojazdem o wymiarach (dł./szer./wys.) 4560x1822x1630 mm, rozstawie osi 2830 mm i masie całkowitej 2295 kg. W zaprezentowanej wersji silnikowej osiąga predkość maksymalną około 160 km/h i przyspiesza do setki w 8 sekund.

BYD e6 BYD e6 BYD e6 BYD e6

BYD e6 BYD e6 BYD e6
 

Żródło : BYD Auto, Gasgoo.com 16.01.2011