Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Gwperi z Great Wall Motor - czy Fiat o tym wie?

Great Wall Motor Gwperi

Nie jeden rasowy sportowy samochód mógłby pozazdrościć Gwperi pełnego energii i dynamiki grilla. Wyłupiaste reflektory, zachodzące na dach tylne światła, pseudo-terenowy kształt zderzaków, proste w formie, lecz pełne elegancji alufelgi, czy też pasujący do całości spoiler sprawiają, że autko robi naprawdę dobre wrażenie. Jedynie trójkątne tylne boczne szyby sprawiają, że widoczność do tyłu jest gorsza niż w Pandzie, lecz rekompensują to ładniejsze i chowajace się w oparciu tylnej kanapy zagłówki oraz większe lusterka boczne. Zderzaki w kolorze nadwozia i spoiler to standard. Niestety poduszka powietrzna kierowcy i pasażera wyłącznie w najbogatszej wersji Elite, w Luxury za dopłatą, a w pozostałych niestety niedostępne. Za to we wszystkich wersjach wyposażenia mamy manualną klimatyzację, system audio, immobilaizer i regulowaną kolumnę kierownicy.

Do napędu użyto benzynowego, 4-cylindrowego silnika z 16-zaworową głowicą o pojemności 1342 cm2 generującego moc 65 kW, pozwalającemu rozwinąć maksymalną prędkość rzędu 160 km na godzinę.


 
Great Wall Motor Gwperi Great Wall Motor Gwperi Great Wall Motor Gwperi Great Wall Motor Gwperi

Great Wall Motor Gwperi Great Wall Motor Gwperi Great Wall Motor Gwperi Great Wall Motor Gwperi

Żródło : Great Wall Motor Corporation

 

Specyfikacja Great Wall Motor GwperiSpecyfikacja i dane techniczne GWM Gwperi