Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Chery Karry - tani samochód dostawczy czy rodzinne kombi?

Chery Karry

Produkowany od 2007, Karry podobnie jak nasz Polonez oparty jest na nadwoziu sedana. Karry miał być nowym standardem chińskiego pojazdu dostawczego, zarówno dla przemysłu, małych i średnich przedsiębiorstw, a zarazem mogącego służyć jako samochód rodzinny. Głównymą zaletą mini-vana jest przestronne i uniwersalne nadwozie. Przestrzeń ładunkowa wynosi aż 3.000 litrów.

Karry jest wyposażony w 4-cylindrowy, 8-zaworowy silnik, z pojedynczym wałkiem rozrządu i wielopunktowym wtryskiem paliwa pojemności 1,6 l i mocy 65 kW/5500 obr / min, zadowalając się przy tym wg danych producenta tylko 5,7 l/100 km (w Chinach zużycie paliwa podaje się dla prędkości 70 km/h). Osiągi mizerne - prędkość max. 141 km/h, a sprint do setki zajmuje aż 23 sekundy. Identyczne osiągi ma pojazd nowocześniejszym silnikiem o pojemności 1,5 l i mocy 80 kW/6000 obr/min. Wersja z tym silnikiem posiada bogate wyposażenie dodatkowe w postaci ABS+EBD i poduszki powietrznej kierowcy.


 
Chery Karry Chery Karry Chery Karry Chery Karry

Chery Karry Chery Karry Chery Karry Chery Karry

Chery Karry Chery Karry Chery Karry Chery Karry

Żródło : Chery Automobile

 

Specyfikacja Chery KarrySpecyfikacja i dane techniczne Chery Karry

Chery Karry manualInstrukcja obsługi Chery Karry