Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Chińskie auta dostawcze DFM już do kupienia w Polsce.

DFM EQ1020

Warszawski diler wprowadził do sprzedaży lekkie auta dostawcze i busy chińskiego potentata motoryzacyjnego DFM Dongfeng. W cenie poniżej 40.000 zł brutto można nabyć posiadający homologację lekki pojazd dostawczy napędzany silnikiem o pojemności 1 litra, ale wyposażony seryjnie w ABS, klimatyzację, radio i światła przeciwmgielne. Ze względu na małe wymiary zewnętrzne, niską moc silnika, ale duże możliwości przewozowe to idealne miejskie autko dla sklepikarza czy rzemieślnika.

Pojazd występujący w kilku wersjach nadwoziowych - pickup z pojedyńczą lub podwójną kabiną, furgon, mikrobus, ma długość 4 metrów i ładowność około 600 kg. Litrowy silnik benzynowy o mocy 52 KM i momencie obrotowym 83 Nm nie zapewnia rewelacyjnych osiągów. Pojazd osiąga prędkość maksymalną 120 km/h, ale spalanie w granicach 6 litrów/100 km. Czy znajdzie wielu nabywców na polskim rynku? Czas pokaże. Nie grzeszy urodą i komfortem, ale w tej klasie pojazdów nie o to chodzi. Za tę cenę nie kupimy innego fabrycznie nowego dostawczaka i to z klimą.


 
Chery Karry Chery Karry Chery Karry Chery Karry

Żródło : DFM Dongfeng

 

Folder DFM EQFolder DFM EQ