Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Nowe wcielenie BYD F3 - Su Rui wchodzi na rynek.


BYD f3

   BYD Su Rui, następca następcą BYD F3, zadebiutował w kwietniu 2012 roku na targach motoryzacyjnych w Pekinie, a teraz został oficjalnie wprowadzony do sprzedaży w Chinach. Samochód będzie dostępny w siedmiu wariantach, w cenach od 65.900 juanów do 99.900 juanów (10.400 dolarów - 15.765 USD). Su Rui reklamowany jako następca modelu F3. Samochód zewnętrznie nieco urósł. Jest dłuższy od niego o 15 cm i o 6 szerszy, a rozstaw osi wynosi 266 cm. Auto zachowało wygląd poprzednika, lecz przeprojektowana atrapa chłodnicy i reflektory, nadały mu świeżości i agresywności.

   Su Rui, jak na tę klasę pojazdu, wyposażony została w szereg funkcji, jak kontroli trakcji i stabilności, ale nas najbardziej zaciekawiła technologii zdalnego sterowania pojazdem. Dołączony do auta pilot pozwala kierowcy włączyć silnik i sterować samochodem w promieniu 10 metrów od niego. Według producenta, funkcja ta może być przydatna na parkingu albo gdy pada deszcz, a nie mamy parasola. Po co zmoknąć gdy auto może samo do nas podjechać. Prędkość maksymalna co prawda jest wtedy ograniczona do 2 kilometrów na godzinę, ale wprawny hacker z pewnością ominie to zabezpieczenie.

Kolejny gadżet ułatwiający kradzież pojazdu zwłaszcza, że w prawym lusterku zamontowano kamerę skierowaną do przodu i mającą pomagać podczas manewrów parkingowych, aby nie zahaczyć krawędzią zderzaka o inny pojazd. Dodajmy, że montowany seryjnie zestaw multimedialny połączony jest z Internetem. Jego 4,3-calowy ekran LCD, poza radiem, zawiera GPS, odtwarzacz DVD oraz tuner telewizji cyfrowej. Zestaw wskaźników, pomiędzy zegarami zawiera rozbudowany, sterowany z kierownicy, komputer pokładowy.

BYD f3 BYD f3 BYD f3 BYD f3

Ale czym by było najlepiej wyposażone wnętrze bez dobrego układu napędowego?
Standardowo moc pochodzi z 1,5 litrowego silnika benzynowego, osiągającego 109KM i 145Nm, połączonego z 5-biegową przekładnią manualną. Wisienką na torcie jest nowy 1,5 litrowy turbodoładowany motor, ze swoimi 154KM i 240Nm, współpracujący z 6-biegową manualną lub również 6-biegową przekładnią dwu sprzęgłową. Ten bardzo nowoczesny silnik jest własną konstrukcją BYD.
Su Rui nim napędzane rozpędzają się do 100 km / h w 8,9 sekundy. To właśnie one wyposażone są standardowo w pilota zdalnego sterowania.

BYD f3 BYD f3 BYD f3 BYD f3
 

BYD F3 nigdy nie zaskakiwał, głównie dlatego, że był kopią przebrzmiałego modelu Toyoty Corolli. Nowy Su Rui jednak wydaje się być wielkim osiągnięciem chińskiego producenta, zwłaszcza jak na pojazd w tej cenie. Jak za wcześnie jeszcze go oceniać. Dopiero jego długoterminowa eksploatacja pokaże co jest wart. Pokazuje nam jednak na co stać rodzimych chińskich producentów samochodów.

Żródło : Gasgoo.com, Autohome.com.cn, Carnewschina.com 25.08.2012