Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Geely MK chiński sedan klasy kompakt.


Geely MK

Nowocześnie wyglądający chiński sedan klasy kompakt firmy Geely powstał z myślą o rynku europejskim i amerykańskim. Czy na amerykańskim cieszy się dużym powodzeniem? Tak, ale na Kubie. Co do Europy, to musi wystarczyć Ukraina i Rosja. Czy jest aż tak zły? Plasitiki we wnętrzu dają wrażenie tandetnych jak na tej klasy pojazd. Za to po zajęciu miejsca za kierownicą auto mile rozczarowuje.Prowadzi się lepij niż można by się spodziewać, dynamika jak na auto do codziennego użytku wystarczająca, nawet przy szybszej jeździe we wnętrzu cicho. Do tego duży bagażnik. Czego można więcej oczekiwać od auta za mniej niż rozsądną cenę?

Może poduszek powietznych w podstawowej konfiguracji?
Bo ABS i EBD jest. Pełna elektryka, klimatyzacja, audio z CD i MP3 też.
W najlepszej konfiguracji skóra.
Do wyboru mamy dwa, produkowane na licencji Toyoty silniki benzynowe. Mniejsza bardzo elastyczna, znana z mniejszego modelu CK jednostka, o pojemności 1,5 litra o mocy 69 kW rozpędza auto do 160 km/h, jest w zupełności wystarczająca.
Przy spokojnej jeździe nie spali więcej niż 7 litrów paliwa w cyklu mieszanym. W mieście litr więcej.

 

Większy motor ma pojemność 1,6 litra i moc 79 kW (107 KM). Przy identycznym spalaniu zapewnia prędkość maksymalną 175 km/h i przyspieszenie do setki w 13 sekund. 5-biegowa skrzynia manualna pracuje bez zarzutów. W ofercie można zamówić auto z 4-biegowym automatem.
Podsumowując, Geely MK 1.5 jest dobrą propozycją. W tej cenie dostajemy samochód, który przewiezie nas, nasze rodziny i kilka dużych toreb do miejsca docelowego całkiem wygodnie i szybko.

 
Geely CK Geely CK Geely CK Geely CK

Geely CK Geely CK Geely CK Geely CK

Żródło : Geely