Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Geely Gleagle GX7 - jeszcze jeden chiński SUV


Geely Gleagle GX7

Po dwóch latach od zapowiedzi ruszyła w Chinach produkcja seryjna Geely Gleagle GX7. Geely wkrótce uruchomi produkcję bliźniaczych modeli Englon SX7 i Emgrand EX7, które różnią się jedynie nieco innym grillem, znaczkami firmowymi i kilkoma innymi szczegółami. To kolejny SUV, auto klasy cieszącej się w Chinach ogromnym wzięciem, który w zamierzeniach producenta będzie konkurować z takimi samochodami jak Toyora RAV4 i Honda CR-V.

Ceny zaczynają się od 92,900 yuanów (15.500 USD), a kończą na 129,900 juanów (21.600 USD) dla wersji z silnikiem 2,4 litra i 6-biegowym automatem, która niebawem wejdzie do sprzedaży. Geely po raz kolejny pokazało, że wie jak zrobić porządny i ładny samochód. Każdy znajdzie coś dla siebie. Gamę otwiera auto z silnikiem 1,8 litra, osiągającym moc 102 kW i moment obrotowy 172 Nm. Nieco mocniejszy również 16 zaworowy ma dwa litry pojemności i jest niewiele mocniejszy (104 KW, 178 Nm). Oba połączone są z 5-cio biegową skrzynią manualną.

 

Jednak prawdziwą radość z jazdy da dopiero, nie sprzedawany jeszcze, model 2,4 litra z 6-biegowym automatem.
Wymiary auta (długość/szerokość/wysokość) wynoszą: 4544/1832/1720 mm, a rozstaw osi 2660 mm. Nie dysponujemy jeszcze parametrami trakcyjnymi pojazdu.

 
Geely Gleagle GX7 Geely Gleagle GX7 Geely Gleagle GX7 Geely Gleagle GX7

Geely Gleagle GX7 Geely Gleagle GX7 Geely Gleagle GX7 Geely Gleagle GX7

Geely Gleagle GX7 Geely Gleagle GX7 Geely Gleagle GX7 Geely Gleagle GX7
 

Poziom wyposażenia jak najbardziej adekwatny do klasy pojazdu. Skórzana tapicerka już w standardzie. ABS+EBD też. Automatyczna klimatyzacja i elektryczne okno dachowe, nawigacja satelitarna czy kamera cofania już nie. Dorzucając trochę grosza można mieć wielofunkcyjną kierownicę, regulowane elektrycznie i podgrzewane przednie fotele.
Co gorsza boczne poduszki powietrzne, kurtyny i poduszkę kolanową kierowcy również zarezerwowano dla najbogatszych.

Żródło: Geely, Chinaautoweb.com, autohome.com.cn, carnewschina.com 04.09.2012