Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Wingle - nowoczesny pick-up z Chin.

Great Wall Motor Wingle

Mocno zaokrąglony przód z wielką atrapą nadaje Wingle - design, którego nie powstydzili by się najlepsi projektanci samochodów - powoduje, że auto może znaleźć wielu nabywców i to nie tylko rolników czy leśników. Pojedyńcza, podwójna i podwójna wydłużona kabina, napęd na 1 lub 2 osie, 480 kg ładowności, skrzynia długości 1,38 m - każdy znajdzie coś dla siebie.

We współpracy z Bosch'em GWM opracowało pierwszy chiński doładowany silnik diesla common rail nazwany GW2.8TC. Maksymalny moment obrotowy tej 2,8-litrowej jednostki wynoszący 285 Nm jest dostępny już od 1600 obr/min, a moc 85 kw. Zapewnia niskie zużycie paliwa spełniając przy tym normę Euro III. Jako alternatywa znane z wcześniejszych modeli jednostki - turbodiesel o mocy 70 kW oraz benzynówka 2,2 litra mocy 78 lub 100 kW (nowość).
Sterowanie napędem oraz reduktorem - elektroniczne, za pomocą przycisków na centralnej konsoli. Nadwozie umocowane na solidnej ramie dobrze wróży zachowaniu auta w terenie.
Nowoczesna sylwetka, dobre własności trakcyjne, solidna konstrukcja i jak na tę klasę aut bogate wyposażenie to podstawa do zdobycia przez Wingle rzeszy zadowolonych użytkowników.


Great Wall Motor Wingle Great Wall Motor Wingle Great Wall Motor Wingle Great Wall Motor Wingle

Great Wall Motor Wingle Great Wall Motor Wingle Great Wall Motor Wingle Great Wall Motor Wingle

Żródło : Great Wall Motor Corporation

 

Specyfikacja Great Wall Motor WingleSpecyfikacja i dane techniczne GWM Wingle