Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


G3 - kompaktowy sedan produkcji BYD Auto


BYD G3

   G3 jest sedanem o długości 4600 mm i szerokości 1705 mm. Wynoszący 2641 mm rozstaw osi zapewnia przyzwoite warunki podróżowania, również na tylnej kanapie. BYD G3 napędzany jest jednym z dwóch silników o pojemności 1,5 litra (własnej produkcji lub Mitsubishi) o mocy 105 KM lub silnikiem 1,8 litra i mocy 120 KM. Mniejsze silniki łączone są z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Większa jednostka dostępna jest z przekładnią CVT. Niezależnie od jednostki napędowej, pojazd rozpędza się do 170 km/h.
Zawieszenie przednie typowe czyli kolumny McPherson, z tyłu belka skrętna. Wszystkie koła wyposażono w hamulce tarczowe.


W wyposażeniu znajdziemy dwie przednie poduszki powietrzne ( za wyjątkiem wersji podstawowej 1,5 G-i, gdzie nie dostaniemy ich nawet za dopłatą). Poduszki boczne i kurtyny dla przednich siedzeń dostępne są jedynie w wyższym standardzie wyposażenia i to za dopłatą. Wersja podstawowa jako jedyna została pozbawiona ABS, systemu mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX i ogrzewania tylnej szyby. Jej posiadacz musi zadowolić się materiałową tapicerką i nudną jednokolorową czarną konsolę. Pozostałe wersje mają już skórzaną tapicerkę i srebrne wstawki na desce rozdzielczej czy boczkach drzwi.


 

Mimo tego każde G3 posiada manualną klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, centralny zamek z alarmem, system audio z nawigacją (różny w zależności od wersji) oraz wiele urządzeń, w które europejskie czy japońskie auta nie posiadają w tej klasie w wyposażeniu standardowym. Wystarczy wspomnieć o systemie bezkluczykowym czy instalacji elektrycznej CAN-bus.

BYD G3 BYD G3 BYD G3 BYD G3
 


BYD F0 manualInstrukcja obsługi BYD G3 - 6 MB

Żródło : BYD Auto 20.02.2011