Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


F6 pierwszy samochód BYD klasy średniej wyższej


BYD F6

F6 jest pierwszym samochodem BYD klasy średniej wyższej. Ten sedan jest tylko nieco mniejszy niż Toyota Camry. Model wszedł do produkcji w lipcu 2007 i od tego czasu jest hitem na rynku krajowym Chin. F6 ma 4850 mm długości i duży, bo wynoszący aż 2740 mm rozstaw osi. W wyglądzie pojazdu razi trochę zbyt przysadzisty przód, zwłaszcza w porównaniu za smukłą linią boku nadwozia. Bagażnik o pojemności 480 litrów to standard dla sedana tej wielkości.
Ekskluzywnie wyposażenie wnętrza samochodu robi dobre wrażenie.

Skórzana tapicerka, fotel kierowcy z 8 stopniową regulacją, czytelna i ergonomiczna dwukolorowa deska rozdzielcza, gustownie wykończona polerowaną pseudo drewnianą okładziną konsola centralna czy wielofunkcyjna kierownica. Wszystko to nie tylko dobrze wygląda, ale i jest nieźle spasowane.
Tempomat, 2-strefowa automatyczna klimatyzacja, system audio z nawigacją czy elektrycznie sterowane szyby i lusterka czy wielowahaczowe zawieszenie to przecież podstawowe wyposażenie limuzyny w segmencie, do którego BYD F6 pretenduje.


 

W dziedzinie bezpieczeństwa, oczywiście rozpatrując w kategorii chińskich produktów, również nieźle. Hamulce tarczowe przy wszystkich kołach, kontrolowane strefy zgniotu, ABS z EBD, dwie przednie poduszki powietrzne , poduszki boczne, dodatkowych belki wzmacniające w drzwiach.
Do napędu zastosowano dwie jednostki benzynowe. Pierwsza ma dwa litry pojemności i moc 138 KM i współpracuje z 5-biegową mechaniczną skrzynią biegów. Większa, rodem z Mitsubishi o pojemności 2,4 litra dysponuje już 162 KM i jest połączona z automatem pochodzącym również od Mitsubishi, wyposażonym w funkcję ręcznej zmiany przełożeń. Osiągi pojazdu odpowiednio 185 i 200 km/h. Minimalne zużycie paliwa, ważącego prawie 1,5 tony pojazdu producent określił na 6,9 i 7,6 litra na 100 kilometrów.
BYD bardzo postarał się o tworząc ekskluzywny model, który stanowi niezłą propozycję dla klientów, którzy za cenę lepiej wyposażonego auta kompaktowego mogą stać się posiadaczami nowego auta wyższego segmentu.

BYD F6 BYD F6 BYD F6 BYD F6

BYD F6 BYD F6 BYD F6 BYD F6
 


BYD F0 manualInstrukcja obsługi BYD F6 - 6 MB

Żródło : BYD Auto 20.02.2011