Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Chery/Rely H5 - kopia Toyoty Hiace czy nie ?


Chery H5

Chery h5 Toyota Spostrzegawczy czytelnik z pewnością dostrzeże kilka szczegółów różniących model H5 chińskiego producenta Chery, sprzedawany również pod marką Rely H5, a dobrze nam znanym autem Toyota Hiace. Wierna kopia? Nie, kopia ale ładniejsza i z dopracowanymi detalami.

 

   Jak można się było spodziewać, firma Chery sięgnęła po uznany wzorzec, by dołączyć do grona producentów minibusów. Jak przystało na pojazd MPV jej model H5 jest dość przestronny i przy wymiarach 5410mm × 1920mm × 2290mm i rozstawie osi 3110mm zabiera na pokład 14 osób. Wszystkie fotele mają indywidualne zagłówki i pasy bezpieczeństwa. Ostatni rząd można złożyć. Wsiadanie ułatwiają przesuwne drzwi o szerokości 1190mm. Podróż uprzyjemnia klimatyzacja i system audio z CD, Mp3 i czterema lub sześcioma głośnikami.


 

   Pojazd może być wyposażony w jeden z dwóch silników - benzynowy turbodoładowany z intercoolerem 2.0TCI o mocy 125 kW lub diesla 1.9TDDI połączone z pięciobiegową skrzynią manualną. Przyjemne wnętrze, ale ABS+EBD, dwie poduszki powietrzne i hamulce bębnowe tylnej osi to trochę mało w temacie bezpieczeństwa. Prędkość maksymalna wynosi 140 km/h dla auta z benzynowym motorem. Zbiornik paliwa o pojemności 80 litrów.
Dostępna jest również wersja z obniżonym dachem oznaczona H3.

Chery h5 Chery h5 Chery h5 Chery h5

Chery h5 Chery h5 Chery h5 Chery h5
 

Żródło : Chery Automobile 31.12.2010