Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Czy Zotye Z100 będzie najtańszym samochodem w Chinach?


Zotye Z100 nie zaprezentowano na salonie samochodowym w Pekinie. Można go było obejrzeć na lokalnym pokazie w salonie przy siedzibie Zotye, w bardzo zachęcającej cenie od 23.800 do 25.800 juanów (około 3.800 do 4.100 USD). Według napisu na tablicy rejestracyjnej prezentowany pojazd to Xin Jiangnan TT czyli Nowy Jiangnan TT.

Jiangnan TT jest obecnie najtańszym samochód w Chinach, opartym na prehistorycznym Suzuki Alto. Jiangnan, jego producent, jest spółką zależną Zotye Auto. Czy Z100 ma zastąpić model TT lub być produkowany równolegle z nim nie jest jasne w tej chwili. Z100 konstrukcyjnie wydaje się być kopię aktualnego Suzuki Alto. Jiangnan posiada licencję od Suzuki jedynie na stary model Alto. Zotye również nie posiada licencji na obecny model Alto, który jest już produkowany w Chinach przez Chang´an-Suzuki joint venture. Czyżby Zotye ponownie uciekło się do kopiowania?

 

Samochód napędzany jest z cztero-cylindrowy, litrowym silnikiem o mocy 56 KM. Jest to ten sam silnik, który napędza droższe wersje Jiangnan TT.
Wnętrze nie rozpieszcza kierowcy i pasażerów. Jest w nim tylko to, co musi być i to na bardzo podstawowym poziomie. Cóż, na pocieszenie mamy radio z odtwarzaczem CD.
Z drugiej strony 23.800 juanów (3778 USD) to nie są wielkie pieniądze, nawet w Chinach.

 
 

Żródło : carnewschina.com, Sohu.com 12.05.2012