Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Debiut Qoros GQ3 na marcowym salonie w Genewie.


Qoros GQ3

   Nowa marka chińskich pojazdów będzie miała swój debiut na międzynarodowych targach Motor Show w Genewie (7-17 marca 2013). Wtedy to swoją premierę będzie miał kompaktowy Qoros GQ3 oraz dwa modele koncepcyjne Cross Hybrid oraz kombi.
Linia modeli Qoros ma charakteryzować się nowoczesnym, czerpiącym natchnienie z niemieckiego, designem, wysokim standardem wykonania oraz technologią bezpieczeństwa na światowym poziomie. GQ3 w standardzie ma mieć 6 poduszek powietrznych i napinacze pasów bezpieczeństwa.

Siedziba firmy znajduje się w Changshu, regionie o dużym znaczeniu dla dynamicznie rozwijającego się przemysłu motoryzacyjnego w Chinach. Fabryka powstaje w Changshu. Będzie miała początkowo zdolność produkcyjną 150.000 pojazdów rocznie, która docelowo może być zwiększona do 450.000 pojazdów rocznie.
Qoros GQ3 trafi do sieci sprzedaży w Chinach w drugiej połowie 2013 roku, by następnie jeszcze w tym roku trafić na europejski rynek. Następne modele planowane są w półrocznych odstępach.

 
Qoros GQ3 Qoros GQ3 Qoros GQ3 Qoros GQ3
 

Żródło, foto: QOROS 24.01.2013