Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Hongqi H7 nie będzie sprzedawany prywatnym klientom?


Hongqi H7   Z nieoficjalnych źródeł producenta chińskie media dowiedziały się, że nowy Hongqi H7 nigdy nie będzie sprzedany prywatnym nabywcom. Źródła te twierdzą, że H7 jest przeznaczony wyłącznie do sprzedaży do rządu, samorządów i przedsiębiorstw państwowych. Jednak z innych źródeł wiadomo, że H7 wejdzie do sprzedaży na rynku prywatnym w drugiej połowie 2013 roku. Hongqi H7 zadebiutował na Salonie Samochodowym w Pekinie w kwietniu ubiegłego roku.

Produkcję rozpoczęto w lipcu, a dilerzy zaczęli przyjmuje zamówień od rządów i spółek skarbu państwa pod koniec grudnia.
FAW, właściciel marki Hongqi, nadal nie zajął jasnego stanowiska w sprawie sprzedaży auta dla klientów prywatnych. Kiedy pierwsze 13 samochody zostało dostarczone dla władz lokalnych w mieście Jilin w ubiegłym tygodniu, FAW nie powiedział dokładnie nic o rynku. Rozmowy przedstawicieli prasy z pracownikami Hongqi nie dały jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy mówili, H7 nie będą sprzedawane prywatnym nabywcom, inni mówili, że zostanie się to w drugiej połowie 2013 roku. Źródła zbliżone do Toyoty, która dostarcza platformę dla H7 podają, że zamówienia są znacznie niższe niż przewidywano.

 
Żródło: carnewschina.com, hexun.com 9.03.2013