Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Chery QQ3 - kopia Daewoo Matiz motoryzuje Chiny.

Chery QQ3

Pomimo procesu z powództwa GM Daewoo za skopiowanie Daewoo Matiza/Chevroleta Sparka Chery QQ3 stał się jednym z pierwszych masowo produkowanych w Chinach samochodów osobowych.
W zaledwie pięć lat QQ3 produkowany w kilkunastu wersjach zjednał sobie prawie 500.000 klientów, zdobywając ponad 80 nagród i windując markę Cherry na pozycję jednej z najbardziej wpływowych marek samochodowych w historii chińskiego przemysłu motoryzacyjnego.
Wnętrze niewiele odbiega od pierwowzoru. Wzrok przyciąga zestaw wskaźników z cyfrowym prędkościomierzem, obrotomierzem i komputerem pokładowym. W bogatszych wersjach można spotkać elektryczne sterowanie wszystkich szyb, elektryczne lusterka zewnętrzne, centralny zamek z pilotem oraz radarowy czujnik cofania z wyświetlaczem umieszczonym nad tylną szybą. Manualna klimatyzacja i wspomaganie kierownicy w wyposażeniu podstawowym. Do oferowanego w topowych wersjach Matiza ABS'u dołączyło EBD. Większe zmiany zaszły w wyglądzie zewnętrznym. Nowy kształt reflektorów i lamp tylnych, solidniejsze zderzaki, zmieniony kształt progów sprawiają, że autko nabrało świeższego wyglądu. Poza najuboższymi wersjami zastosowano aluminiowe obręcze kół. Uwagę zwraca uśmiechnięty przód samochodu.

Do napędu oprócz dobrze znanego z Matiza 3-cylindrowego silniczka o pojemności 0,8 litra, zastosowano noweczesną, spełniającą wymogi normy Eu III 16-zaworową, 4-cylindrową jednostkę o pojemniści 1.1 litra i mocy 50 kW, pozwalającą osiągnąć niestety identyczną jak w przypadku mniejszego silnika prędkość 130 km/h.
Niejeden użytkownik Matiza chętnie by zakupił ten samochodzik. Może ktoś podejmie się importu?


 
Chery QQ3 Chery QQ3 Chery QQ3 Chery QQ3

Chery QQ3 Chery QQ3 Chery QQ3 Chery QQ3

Chery QQ3 Chery QQ3 Chery QQ3 Chery QQ3

Chery QQ3 Chery QQ3 Chery QQ3 Chery QQ3
 

Żródło : Chery Automobile

 

Specyfikacja Chery QQ3Specyfikacja i dane techniczne Chery QQ3

Chery QQ3 manualInstrukcja obsługi Chery QQ3