Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Chery X1 - miejski SUV


Chery X1

   Małe auta klasy SUV cieszą się obecnie ogromną popularnością. Ich właściwości terenowe, poza mninmalnie większym prześwitem, pozwalającym wjechać na wyższy krawężnik, są niezauważalne,
Tak też jest w przypadku Chery X1, gdzie producent nawet w opcji nie przewidział innego napędu jak tylko na przód. Owszem, siedzimy wyżej, mamy sporo miejsca nad głową, nawet na tylnej kanapie, ale czy silnik o pojemności 1,3 litra i powalającej mocy 62 kW zapewni przyzwoite osiągi nie najlżejszemu przecież, bo ważącemu 1.100 kg pojazdowi? Nie zapewni. Prędkość maksymalna? 150 km/h - tyle wyciągają auta miejskie z wiele mniejszymi silnikami. Przyspieszenia do setki producent nie podaje. Chwali za to niskie zużycie paliwa na poziomie 4,8 l/100 km, ale przy 60 km/h.

Jednak mimo tych wad samochód przyciąga wzrok. Agresywny przód, Czarne plastikowe dolne części zderzaków płynnie przechodzące w ochronne krawędzie błotników i progów, mogące ochronić przed otarciami lakieru. Harmonijne przetłoczenia na bokach, nietypowo umiejszczona klamka tylnych bocznych drzwi, duża powierzchnia okien.
Szkoda tylko, że projektantom zabrakło czasu lub pieniędzy na tylną ścianę nadwozia. Wygląda jak wyjęta żywcem z jakiegoś auta dostawczego z wczesnych lat 90-tych i to produkcji koreańskiej.


 

   Wnętrze - cóż, wymaga przyzwyczajenia. W pierwszym momencie czujemy się dziwnie mając przed oczami skośnooką deskę rozdzielczą z umieszczonym centralnie zestawem wskaźników oraz jeszcze dziwniejszą, uśmiechającą się do nas konsolę centralną, z przedziwnym sposobem sterowania nawiewem powietrza.
   Wyposażenie - kierownica jest, fotele też. Żarty na bok - mamy również ABS z EBD, wspomaganie kierownicy, manualną klimatyzację i centalny zamek. W dwóch najdroższych wersjach Elite i Elegant - prawdziwy rarytas - boczne poduszki. W podstawowej Comfortable nie ma nawet przednich.

Czy i u nas znajdą się na niego chętni? Cena czyni cuda!

Chery x1 Chery x1 Chery x1 Chery x1

Chery x1 Chery x1 Chery x1 Chery x1

Żródło : Chery Automobile