Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Chery QQ6 - mikro hatchback z Chin.

Chery QQ6

QQ6 to 5-drzwiowy, praktyczny hatchback łączący w sobie nowoczesny, modny wygląd mini samochodu z niską ceną zakupu i niskimi kosztami eksploatacji. Wnętrze, podobnie do nadwozia, może się podobać. Pierwszą rzeczą, na którą zwrócimy uwagę jest może już nie awangardowa, ale jak na tak mały samochód nowoczesna deska rozdzielcza. Zestaw wskaźników, podświetlany na niebiesko, wyposażony w komputer pokładowy, został umieszczony po środku deski rozdzielczej w asymetrycznym panelu przykrytym eleganckim łukowym daszkiem. Gorzej jeżeli chodzi o poziom bezpieczeństwa - tylko dwie poduszki czołowe i to dopiero w najdroższej wersji Luxury. Za to we wszystkich wersjach otrzymamy wspomaganie kierownicy, manualną klimatyzację, centralny zamek z pilotem i alufelgi. ABS z EBD i elektryczne szyby w wyższych wersjach wyposażenia.
QQ6 napędzany jest jednym z dwóch dostępnych silników 1,1 litra o mocy 50 kW lub 1,3 litra O mocy 61 kW. Oba wykonane są w technologii 16-zaworowej i współpracując z 5-biegową manualną skrzynią biegów przy niskiej masie pojazdu zapewniają zadawalające osiągi. Prędkość maksymalna QQ6 wynosi 164 km/h.


Chery QQ6 Chery QQ6 Chery QQ6 Chery QQ6

Chery QQ6 Chery QQ6 Chery QQ6 Chery QQ6

Chery QQ6 Chery QQ6 Chery QQ6 Chery QQ6

Żródło : Chery Automobile

 

Specyfikacja Chery QQ6Specyfikacja i dane techniczne Chery QQ6

Chery QQ6 manualInstrukcja obsługi Chery QQ6