Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


BYD F3 jeden z najlepiej sprzedających się kompaktowych sedanów w Chinach

BYD F3

BYD F3 samochód klasy kompakt (4-drzwiowy, 5-osobowy, o wymiarach 4533x1705x1490) produkowany w Chinach przez BYD Auto. F3 to jeden z liderów sprzedaż aut kompaktowych w Chinach, z przodu do złudzenia przypominający 9-tą generację Toyoty Corolli, a z tyłu sedany Hondy.
Auto wyposażone jest w 4-cylindrowy, 16-zaworowy, 1,5-litrowy silnik Mitsubishi Orion z wtryskiem paliwa Bosch. Spełnia normy emisji spalin 4 Euro. Moc silnika wynosi 78 KW, a zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 7l/100 km. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem 5-biegowej manualnej skrzyni biegów. Wszystkie koła wyposażono w hamulce tarczowe. Zawieszenie przednie wykorzystuje kolumny McPherson, a tylne wachacze wleczone. W standardzie wspomaganie kierownicy, aluminiowe felgi z oponami 195/60, ABS.
Nabywca F3 może wybrać między trzema pakietami wykończenia pojazdu GL, GL-X i GL-XI. Wszystkie modele posiadają manualną klimatyzację, zestaw audio z CD i MP3, elektrycznie sterowane szyby i lusterka. Dodatkowe wyposażenie obejmuje skórzaną tapicerkę, trzecie światło hamowania, poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, dodatkowe światła przeciwmgielne przednie.
I to wszystko za cenę grubo poniżej 10.000 dolarów.


BYD F3 BYD F3 BYD F3 BYD F3

BYD F3 BYD F3 BYD F3 BYD F3

Żródło : BYD Auto