Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Geely Gleagle GX2 - miejski SUV


Geely Gleagle GX2

Geely Gleagle GX2 to nic innego jak tylko wersja crossover modelu Geely LC Panda. Jest to po prostu Panda stylizowana jak mini SUV. Auto o długości 3815 mm, szerokości 1648 mm, wysokości 1530 mm ma ten sam rozstaw osi 2340 mm, lecz jest o 217 mm dłuższy. Mini SUV w zależności od wersji silnikowej i wyposażenia kosztuje w Chinach od 51,800 do 65,800 yuanów (ok. 9 do 11 tysięcy USD).

Auto napędzane jest jednym dwóch czterocylindrowych, 16 zaworowych, benzynowych silników DOHC o pojemności 1,3 i 1,5 litra.
Silniki te dysponują odpowiednio mocą 63 kW i 75 kW oraz momentem obrotowym 110 Nm i 136 Nm.
Oba za pomocą 5 biegowej przekładni manualnej napędzają przednie koła pojazdu.
Niezależnie od zastosowanego silnika pojazd osiąga prędkość maksymalną 165 km/h i zużywa w cyklu mieszanym około 7,2 litra benzyny na 100km.

 

W przednim zawieszeniu zastosowano kolumny MacPherson, tylne jest wielowahaczowe. W układzie hamulcowym z przodu tarcze, z tyłu bębny. Układ kierowniczy wspomagany hydraulicznie.
Jedynie w najtańszej wersji wyposażenia możemy narzekać. Braku poduszek powietrznych i kurtyn nie osłodzi nam będąca na wyposażeniu każdego pojazdu manualna klimatyzacja. W seryjnym wyposażeniu nabywca otrzymuje dosyć dużo: przednie lampy przeciwmgielne, elektryczne lusterka zewnętrzne i szyby, centralny zamek z pilotem, zestaw audio, a w dziedzinie bezpieczeństwa: ABS z EBD, czujnik zapięcia pasów, czujniki cofania. Czy dużo? Jak na autko tej klasy raczej tak. Osoby, które głębiej sięgną do portfela mogą liczyć na kurtyny powietrzne, uruchamianie silnika przyciskiem czy nawigację satelitarną z DVD. Niestety o napędzie na 4 koła muszą zapomnieć.

 
Geely Gleagle GX2 Geely Gleagle GX2 Geely Gleagle GX2 Geely Gleagle GX2

Geely Gleagle GX2 Geely Gleagle GX2 Geely Gleagle GX2 Geely Gleagle GX2

Geely Gleagle GX2 Geely Gleagle GX2 Geely Gleagle GX2 Geely Gleagle GX2
 

Żródło : Geely, Chinaautoweb.com 01.09.2012