Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Cowry multivan z Great Wall Motor

Great Wall Motor Cowry

Cowry zalicza się do kategorii MPV czyli multivanów. Trzy rzędy siedzeń, z których ostatni nie jest substytutem wyjmowanym spod podłogi bagażnika, a prawdziwymi fotelami umożliwiają wygodną podróż 7 pasażerom. Przesuwne tylne boczne drzwi z obu stron pojazdu. Czego więcej potrzeba? Może tylgo bagażnika, bo dopiero po złożeniu ostatniego rzędu siedzeń zaczyna mieć pojemność i to aż 1.350 litrów. Złożenie środkowego rzędu podwyższa wynik do 2.000 litrów. Wnętrze zaprojektowano w typowy dla tego rodzaju pojazdów sposób. Dzwignia zmiany biegów na konsoli środkowej zwieńczonej umieszczonym pośrodku deski rozdzielczej zestawem wskaźników. Pośrodku duży centralny wyświetlacz, na którym stojąc w korku możemy obejrzeć film na DVD.
Za napęd służą silniki Mitsubishi o pojemności 2 lub 2.4 litra i mocy 105 lub 120 kW. Oba motory to benzynowe 4-cylindrowe, 16-zaworowe jednostki ze zmiennymi fazami rozrządu i wielopunktowym wtryskiem paliwa. Większy jest łączony wyłącznie z koreańską automatyczną czterozakresową skrzynią biegów. Automat to produkt firmy HPT i umożliwia również manualną zmianę przełożeń. W autach z mniejszym silnikiem możemy wybrać automat lub pięciobiegowy manual, który umożliwia osiągnięcie 170 km/h. Automat niezależnie od mocy silnika zaledwie 160 km/h. I wystarczy, bo na tylnej osi mamy hamulce bębnowe.
O bezpieczeństwo dba ABS z EBD i 2 poduszki z przodu. Wyposażenie na przywoitym jak na ten typ pojazdu poziomie, a w wypasionych wersjach dostaniemy podwójny elektryczny szklany dach, skórzaną tabicerkę, system audio z DVD, nawigacją satelitarną i kamerą cofania. Dla osób z dobrą pamięcią polecamy dostępny jako opcja w każdej wersji immobilaizer na PIN.
Jednym zdaniem ładny, wygodny, raczej niedrogi, ale u nas niestety niedostępny.


Great Wall Motor Cowry Great Wall Motor Cowry Great Wall Motor Cowry Great Wall Motor Cowry

Great Wall Motor Cowry Great Wall Motor Cowry Great Wall Motor Cowry Great Wall Motor Cowry

Żródło : Great Wall Motor Corporation

 

Specyfikacja Great Wall Motor CowrySpecyfikacja i dane techniczne GWM Cowry