Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


GWM C50 - wart uwagi sedan segmentu C


Great Wall Motor C50

GWM C50 to sedan segmentu C. Dzięki dużemu rozstawowi osi (2 700 mm), C50 nie tylko wygląda dynamicznie i elegancko, ale również zapewnia dużą ilość miejsca pasażerom, nie odbiegając od liderów segmentu. Nawet z wysoką osobą za kierownicą, pasażerowie tylnej kanapy nie będą narzekać na brak miejsca na nogi. Jak na samochód kosztujący od 79,800 yuanów do 94,800 yuanów (około 12.700 - 15.000 USD) stanowi ciekawą propozycję.
Przyzwoita jakość jakości materiałów użytych we wnętrzu, ciekawie rozwiązana deska rozdzielcza z cyfrowym wyświetlaczem prędkości powyżej kierownicy i zestawu wskaźników oraz dużym dotykowym wyświetlaczem na konsoli centralnej.
Elementy wyposażenia jak automatyczna klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby i lusterka, komputer pokładowy oraz system audio to raczej standard dla tej wielkości pojazdów.

W najlepiej wyposażonych modelach znajdziemy również tempomat, nawigację i kamerę cofania.
W dziedzinie bezpieczeństwa zastosowano podwyższonej sztywności klatkę nadwozia z wielostopniowymi strefami zgniotu, czujniki ciśnienia w oponach, ESP(opcja) oraz 6 poduszek powietrznych wraz z kurtynami bocznymi). Dzięki temu samochód uzyskał w chińskim teście NCAP 5 gwiazdek. Jak zwykle bywa nabywcy wersji podstawowej mogą liczyć zaledwie na dwie poduszki czołowe, pasy z napinaczami i ABS+EBD.

 

Ekonomiczny 1,5-litrowy turbodoładowany silnik dostarcza moc 98 kW przy 5600 rpm i 188 Nm momentu obrotowego w zakresie 2000-4500 obr. Napędza on za pośrednictwem 5-cio biegowej przekładni manualnej przednie koła pojazdu. Wydaje się być w zupełności wystarczający dla ważącego 1255 kg auta. Jego wymiary (dł. x szer. wys.) to: 4650 x 1775 x 1455 mm.
W układzie hamulcowym zastosowano na obu osiach hamulce tarczowe, z przodu wentylowane. Przednie zawieszenie to kolumny MacPherson, z tyłu belka skrętna.

GWM C50 GWM C50 GWM C50 GWM C50

GWM C50 GWM C50 GWM C50 GWM C50

 

Żródło : Great Wall Motor Corporation 11.11.2013