Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Coolbear - cool life z Great Wall Motor

Great Wall Motor Coolbear

Coolbear prezentuje modną koncepcję maksymalizacji objętości przy minimalizacji wymiarów zewnętrznych. To prawie 4 metrowe auto powala bagażnikiem o pojemności 600 litrów, która po złożeniu tylnej kanapy wzrasta do niemal 2.500 litrów. Podobną drogą poszła KIA projektując Soula. We wnętrzu znajdziemy wiele przemyślanych schowków. Do napędu przewidziano tylko jeden, znany z innych modeli silnik VVI o pojemności 1,5 litra i mocy 77 kW z elektrycznie sterowaną przepustnicą. Prędkość maksymalna z racji niezbyt aerodynamicznego nadwozia tylko 160 km/h. Według producenta auto zadowala się zaledwie 4,7 litra benzyny na 100 kilometrów, ale przy stałej prędkości 60 km/h. Cóż może w Chinach tak wolno się jeździ.
Wnętrze przygnębia monotonią czarnych plastików poprzecinanych pseudo aluminiowymi wstawkami, ale za to na poziom wyposażenia nie można narzekać. Wspomaganie kierownicy, klimatyzacja, ABS z EBD, centralny zamek z pilotem, elektryczne szyby we wszystkich drzwiach i aż 2 poduszki powietrzne!
W najbogatszej wersji Sunroof odsuwany szklany dach, pokryte skórą podgrzewane fotele, elektrycznie sterowane lusterka, automatyczna klimatyzacja i system audio z DVD sterowany ze skórzanej kierownicy, a za dopłatą i nawigacją.


Great Wall Motor Coolbear Great Wall Motor Coolbear Great Wall Motor Coolbear Great Wall Motor Coolbear

Great Wall Motor Coolbear Great Wall Motor Coolbear Great Wall Motor Coolbear Great Wall Motor Coolbear

Great Wall Motor Coolbear Great Wall Motor Coolbear Great Wall Motor Coolbear Great Wall Motor Coolbear

Żródło : Great Wall Motor Corporation

 

Specyfikacja Great Wall Motor CoolbearSpecyfikacja i dane techniczne GWM Coolbear