Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Geely FC chiński sedan klasy średniej.


Geely FC

Geely FC miał swoją międzynarodowa premierę na North American International Auto Show 2008 w Detroit. W Chinach został przedstawiony w 2006 roku. W 2008 roku rozpoczęto jego sprzedaż na Ukrainie, gdzie można go kupić już za niewiele ponad 11 tysięcy dolarów. Parametry techniczne i poziom wyposażenia przy jednocześnie niskiej cenie, pozwlają Geely FC śmiało konkurować z lokalnymi pojazdami. Na rynkach innych krajów Geely FC jest sprzedawany jako Geely Vision.

Geely FC napędzany jest przez 4-cylindrowy 16-zaworowy silnik o pojemności 1,8 litra i mocy 102 kW (139 KM) produkowany na licencji Toyoty. Niestety sprint do setki potrzeba aż 13 sekund, lecz FC nie jest autem sportowym. Prędkość maksymalna pojadu to zaledwie 185 km/h. Trochę mało jak na auto tej klasy. Niezbyt zachwycające osiągi rekompensuje nam niskie zużycie paliwa według producenta średnio 6,5 l/100 km. W rzeczywistości przy szybszej jeździe w trasie pali 8, a w mieście z włączoną klimą 10 litrów.

 

Silnik za pośrednictwem 5-cio biegowej manualnej przekładni napędza koła przednie. Wielowahaczowe tylne zawieszenie zapewnia przyzwoity komfort jazdy. Wnętrze wygodne i czytelne. Jedynie przy większych prędkościach zdecydowanie za głośno. Wielki samochód, z ogromnym bagażnikiem i umiarkowanym apetytem na paliwo. Dobrze wyposażony i za małe pieniądze. Szkoda tylko, że znowu zapomniano o bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów. Chińczycy powoli uczą się robić dobre samochody.

 
Geely FC Geely FC Geely FC Geely FC

Geely FC Geely FC Geely FC Geely FC

Geely FC Geely FC Geely FC Geely FC

Żródło : Geely