Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Great Wall H6 - SUV z europejskimi aspiracjami


Great Wall Motor h6

Great Wall wprowadzając do sprzedaży model H6 po raz kolejny udowodnił, że zna się na produkcji aut klasy SUV. H6 jest autem adresowanym do szerokiego kręgu odbiorców. Warto zwrócić na ten model uwagę, bo właśnie wchodzi do produkcji w należącej do UE Bułgarii.
Najtańsza odmiana wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra (120 kW i 210 Nm), połączony z 5-cio biegową manualną lub 4-biegową automatyczną skrzynią biegów. Napęd kierowany jest wyłącznie na przednią oś. Niestety ta odmiana raczej nie trafi na europejski rynek, bo silniki spełniają zaledwie normę Euro IV.

Na szczęście kolejne dwie jednostki napędowe (benzynowa i Diesel) nie mają problemu z zaliczeniem normy Euro V. Pojazdy w nie wyposażone dostępne są zarówno w wersji z napędem na 2 jak i na 4 koła.
Benzynowa jednostka to 16 zaworowy silnik o pojemności 1,5 litra (110 kW, 210 Nm). Diesel ma pojemność 2 litrów (110 kW, 310 Nm). Obie łączone są z 6-biegową manualną skrzynią biegów. O właściwy podział napędu między obie osie dba TOD czyli inteligentny system napędu na cztery koła.

 

Wymiary pojazdu (długość x szerokość x wysokość ) wynoszą: 4640 × 1825 × 1690 mm. Rozstaw osi to 2680 mm, prześwit zaś 180 mm. Masa auta ( w zależności od rodzaju napędu i silnika) waha się w granicach 1541-1710 kg.
Jak na chiński samochód zadbano o bezpieczeństwo podróżnych. Auto wyposażono w podwyższonej wytrzymałości konstrukcja nadwozia, dwie przednie poduszki powietrzne, boczne poduszki powietrzne, boczne poduszki kurtynowe, system wspomagania hamowania, system monitorowania ciśnienia w oponach, kamerę cofania.
Wśród standardowego wyposażenia znajdziemy hydrauliczne wspomaganie kierownicy, pełnowymiarowe koło zapasowe, 17 calowe aluminiowe koła, ABS, komputer pokładowy, centralny zamek z pilotem i immobilizerem, elektryczne szyby, reflektory przeciwmgielne, manualną klimatyzację.
W bogatszych odmianach lub w opcji możemy liczyć na automatyczną klimatyzację, szyberdach, skórzaną tapicerkę ze sterowanymi elektrycznie i podgrzewanymi fotelami przednimi, tempomat.

GWM H6 GWM H6 GWM H6 GWM H6

GWM H6 GWM H6 GWM H6 GWM H6

GWM H6 GWM H6 GWM H6 GWM H6

GWM H6 GWM H6 GWM H6 GWM H6

 

Żródło : Great Wall Motor Corporation 18.12.2013