Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Debiut rynkowy Chery Riich G6


Chery g6

   Nowy, flagowy samochód Chery, Riich G6, miał swój debiut rynkowy 2 sierpnia. Ceremonia odbyła się w Pekinie na Placu Tiananmen. Wysoką jakością użytych materiałów i wykonania, bogatym wyposażeniem czy wielowahaczowym zawieszeniem Chery zamierza zawojować segment luksusowych sedanów. G6 budowany jest na tej samej platformie co modele Eastar Cross i G5.

   Pięciometrowy sedan, wyposażony w turbodoładowany, czterocylindrowy silnik 2,0 litra, mocy 125 kW, połączony z 5-biegową automatyczną skrzynia biegów, osiąga maksymalną prędkość 195 km/h. Auto dostępne jest również z większym, 3 litrowym motorem V6 o mocy 143 kW.
Riich G6 wyposażono w reflektory ksenonowe, światła do jazdy dziennej i tylne lampy LED. Jeśli chodzi o wnętrze, to G6 został wyposażony w 5.1-kanałowym system audio, a opcjonalnie w ekran video, kamerę cofania i system nawigacji GPS czy regulowane elektrycznie fotele.


 

   G6 dostępny jest w trzech wersjach, w cenach od 189.800 do 259.800 juanów (29.500 - 40.500 dolarów). Samochód ma trudne zadanie do wykonania. Z jednej strony musi konkurować ze swoim lokalnym rywalem Emgrand EC8 produkcji Geely. Z drugiej musi przekonać do siebie klientów aut preferowanych przez biznes i urzędy państwowe, w tym FAW-VW Magota (chiński brat bliźniak VW Passata), Honda Accord czy Toyota Camry.

Chery g6 Chery g6 Chery g6 Chery g6
 

4.08.2011 Żródło : Chery Automobile, Gasgoo.com