Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Chery A3 - mały hatchback i sedan zaprojektowany dla Europy.

Chery A3

A3 produkowany w dwóch odmianach nadwoziowych - jako sedan i hatchback to jeden ze strategicznych produktów Chery. Przy jego konstruowaniu oparto się na najnowszych stylach i technikach obowiązujących w Europie. Miał trafić w gusta młodych i energicznych europejczyków. Nadwozie wykonane z blach o podwyższonej wytrzymałości, zgrzewanych przez roboty, aby zapewnić wysoką jakość, poduszki czołowe i boczne, kurtyny powietrzne, hamulce tarczowe wszystkich kół, ABS z EBD i TCS - to wszystko miało sprawić, że pojazd będzie nie tylko ładny i tani, ale i bezpieczny. Jak dotychczas chyba nie do końca spełnia rygorystyczne europejskie normy.
Wygląd zewnętrzny to kwestia gustu. Może się podobać lub nie. Taki zlepek różnych modeli i marek z modną lokalizacją klamki tylnych drzwi w słupku. Wnętrze - nudny ciemny plastik udekorowany pseudoaluminiowymi wstawkami. Na pocieszenie bogate wyposażenie - automatyczna klimatyzację, podgrzewane fotele, czujnik deszczu czy audio ze zmieniarką na 8 płyt w wersji Luxury.
Napęd - żwawy silnik 1,6 litra generujący 87 kW połączony z pięciobiegową przekładnią manualną. Prędkość maksymalna 180 km/h.


Chery A3 Chery A3 Chery A3 Chery A3

Chery A3 Chery A3 Chery A3 Chery A3

Chery A3 Chery A3 Chery A3 Chery A3
 

Żródło : Chery Automobile

 

Specyfikacja Chery A3Specyfikacja i dane techniczne Chery A3

Chery A3 manualInstrukcja obsługi Chery A3

 

Specyfikacja Chery A3 HatchbackSpecyfikacja i dane techniczne Chery A3 Hatchback

Chery A3 hatchback manualInstrukcja obsługi Chery A3 Hatchback