Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


BYD F0 - czwarty brat bliźniak czeskich trojaczków.


BYD F0

Kilka lat temu trwało poszukiwanie miejsca, gdzie miały być produkowane bliźniacze Toyota Aygo, Peugeot 107 i Citroen C1. Mieliśmy nadzieję, że będą montowane w Polsce, ale przegraliśmy z naszymi południowymi sąsiadami. Chińczycy nie startowali do przetargu, sami sobie wybudowali niemal identyczny pojazd. Poza detalami deski rozdzielczej i konsoli, czy przednimi reflektorami, większych różnic trudno się dopatrzyć.


Autko napędza 3-cylindrowy, 12- zaworowy silnik o pojemności 1 litra i mocy 50 kW rozpędza pojazd do 151 km/h, zadowalając się według danych producenta trochę ponad 4 litrami benzyny na 100 km. Jak na auto tego segmentu i BYD F0 nie grzeszy ilością miejsca. Z przodu nie jest źle, o drugim rzędzie siedzeń i 140 litrowym bagażniku lepiej nie wspominać. Na osłodę manualna klimatyzacja, centralny zamek i elektryczne szyby przednich drzwi. ABS, EBD, wspomaganie kierownicy, sportowy obrotomierz - to już dopiero od wersji GL. W topowej GLX dwie poduszki powietrzne, aluminiowe obręcze kół, skórzane fotele.


 
BYD F0 BYD F0 BYD F0 BYD F0

BYD F0 BYD F0 BYD F0 BYD F0
 


BYD F0 manualInstrukcja obsługi BYD F0 - 6 MB

Żródło : BYD Auto 16.01.2011