Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


BYD w swojej europejskiej ekspansji nie zapomniał o Polsce!


   Firma Automotive Europe Corporation Sp. z o.o. z Rawy Mazowieckiej będzie zajmować się sprzedażą pojazdów chińskiego producenta BYD Auto w Polsce. Umowa AEC z BYD Auto przewiduje dystrybucję pojazdów w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Plany dystrybucji BYD Auto w Polsce obejmują różne kanały sprzedaży detalicznej. W pierwszej kolejności, podobnie jak to miało miejsce w Chinach w przypadku wprowadzania na rynek aut hybrydowych producenta, planuje się sprzedaż aut dla firm flotowych i zapewnienie dla nich odpowiedniego serwisu oraz pomocy technicznej. Dopiero w późniejszym okresie firma zamierza starać się o względy klientów detalicznych zarówno przez własną sieć detaliczną (obejmującą teren całej Polski) jak i niezależnych partnerów.

   To kolejny krok BYD Auto w zdobywaniu europejskiego rynku. Już wcześniej zawarto umowy na sprzedaż w dziewięciu krajach: Austrii, Czechach, Danii, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Słowenii, na Węgrzech i Słowacji.
Jak wcześniej informowaliśmy przedstawiciele BYD na salonie w Genewie zapowiedzieli, że w przyszłym roku rusza sprzedaż jego samochodów w Europie. Pierwszymi modelami wprowadzanymi na rynek będzie elektryczny van BYD E6 oraz hybrydowy SUV BYD S6DM.

 

Jak chińskiemu producentowi pójdzie zdobywanie polskiego rynku? Już wkrótce się przekonamy.

 
Żródło: autochiny.pl 16.03.2011