Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


BYD na salonie w Genewie

Chiński producent zaprezentował dwa samochody elektryczne.


BYD e6 BYD e6 BYD S6DM BYD S3DM
 

   Chiński producent BYD przedstawił na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie dwa nowe samochody elektryczne mające pojawić się na rynkach europejskich: e6-eco i SUV S6DM. To już drugi, po salonie samochodowym w Detroit prezentacja modeli firmy, która ma wielkie plany związane z autami elektrycznymi i hybrydowymi. Pięciomiejscowy crossover e6-Eco, wyposażony w akumulatory pozwalające mu ma przejechanie 300 km w ruchu miejskim i wymaga tylko 40 minut ładowania.

Żródło: BYD, Deutsche Presse-Agentur 05.03.2011

BYD S6DM ma zamontowany na przedniej osi silnik elektryczny o mocy 10 kW działający w połączeniu z sześciobiegową skrzynię biegów. 75 kW silnik elektryczny zamontowany jest przy tylnej osi. W trybie elektrycznym zasięg samochodu wynosi około 60 km, ale przy użyciu dwulitrowego silnika benzynowego zwiększa się w sumie do prawie 500 km. Ponadto BYD zaprezentowała zmodyfikowaną wersję mniejszego auta F3DM wyposażonego w akumulatory litrowy silnik benzynowy. Samochód ma panele słoneczny na dachu, które również ładują baterię. W trybie elektrycznym samochód ma zasięg 60 kilometrów, w połączeniu z silnikiem benzynowym 500 km. Prędkość maksymalna wynosi 150 km/h.