Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Geely wprowadzi trzy nowe modele do Rosji w 2011.


   Jak donoszą rosyjskie media, Zhejiang Geely Holding Group, nowy właściciel Volvo uruchomi produkcję trzech nowych modeli w Rosji w 2011 roku. U naszych wschodnich sąsiadów pojawi się miejski crossover, limuzyna klasy D i kompaktowy hatchback klasy B. Początkowo będą importowane z Chin, a następnie rozpocznie się ich montaż w fabryce samochodów Derways, gdzie już jest produkowany model Geely MK.

Zakłady Derways znane są również jako producent pojazdów innych chińskich marek, takich jak Great Wall Motors, Li Fan, Chery i Haima. Całkowitą roczną produkcję fabryki szacuje się na 100.000 sztuk.
Zgodnie z opublikowanymi danymi sprzedaż Geely na rynku rosyjskim za pierwsze dziesięć miesięcy 2010 roku spadła o 79% do 1459 pojazdów.
Przy tak słabych wynikach sprzedaży Geely nie ma wyboru i zamierza zakończyć współpracę z największym dystrybutorem firmą Rolf oraz utworzyć własną spółkę dystrybucyjną w Rosji.

 
Żródło: gasgoo.com 28.11.2010