Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.
Dongfeng Peugeot Citroen Automobile Company (DPCA), joint venture francuskiego koncernu PSA i chińskiego producenta samochodów Dongfeng Motor Corporation wybuduje czwartą fabrykę w Chinach. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a pierwszy samochód ma się wyjechać z linii produkcyjnej pod koniec 2016 roku.
Fabryka, w którą zostanie zainwestowane 12,3 mld juanów (2 miliardy dolarów) o rocznych zdolnościach produkcyjnych wynoszących 320.000 pojazdów, zlokalizowana będzie oparta w Chengdu, stolicy południowo-zachodniej chińskiej prowincji Syczuan, zgodnie z decyzją Komisji Rozwoju i Reform Prowincji Sichuan, która zatwierdziła projekt.
Swoje zakłady w Syczuanie posiadają najwięksi producenci samochodów, w tym globalne koncerny jak Volvo, Toyota czy Hyundai.
Według zapowiedzi Peugeot fabryka w Chengdu będzie koncentrować na pojazdach typu crossover, w tym także z napędem na cztery koła. Auta produkowane będą pod markami Peugeot i Citroen oraz Dongfeng Fengshen.
DPAC posiada obecnie trzy fabryki w Wuhan, stolicy chińskiej centralnej prowincji Hubei, o rocznej zdolności produkcyjnej 750.000 pojazdów.
PSA staje się poważnym producentem na chińskim rynku samochodowym - największym na świecie. Chiny stały się niezwykle ważne dla zagranicznych producentów samochodów, ze względu na wielkość rynku jak i słabych wynikach sprzedaży w innych częściach świata.
Chińskie sprzedaż samochodów wyniosła w 2013 roku 21.980.000 pojazdów.