Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Włoska Pinifarina przejdzie w ręce Chińczyków ?


   Beijing Automotive Industry Holding Corp (BAIC) zabiega o nabycie włoskiej firmy nadwoziowej Pininfarina SpA. Pininfarina jest najbardziej znaną zagraniczną firma projektowa samochodów w Chinach. BAIC współpracuje z nią przy projektowaniu modeli opartych na technologii Saaba i ma zaprezentować zupełnie nową koncepcję samochodu z genami Saaba już w 2011 roku. Pininfarina zajmuje się w tym projekcie kształtem nadwozia.

   BAIC złożyło ofertę zakupu włoskiej firmy już kilka miesięcy temu. Zakup firmy Pininfarina byłby bardzo korzystny dla rozwoju przyszłych modeli chińskiego producenta. BAIC zapowiada, że jeżeli nie wygra przetargu, to nadal będzie współpracał z włoską firmą. Do licytacji oprócz BAIC przystąpiło wielu producentów samochodów między innymi Mahindra i Bajaj Auto z Indii, Brilliance Auto Group, Anhui Jiangling Automobile czy Magna International. Pininfarina współpracuje z szeroką gamą producentów samochodów - Ferrari, Maserati, Rolls-Royce, Cadillac, Jaguar, Volvo, Alfa Romeo, Lancia.

 
 
Żródło: Gasgoo 31.12.2010