Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Peugeot przewiduje wzrost sprzedaży w Chinach


   Francuski producent samochodów Peugeot planuje sprzedać więcej samochodów na dynamicznie rozwijającym się rynku w Chinach, niż w rodzimym rynku około 2015 r. Peugeot, wchodzący w skład grupy PSA Peugeot Citroen, zamierza sprzedać w Chinach w 2015 roku około pół miliona samochodów. Jeśli te ambitne plany się powiodą, sprzedaż firmy w Chinach może przekroczyć sprzedaż pojazdów tej marki we Francji, gdzie Peugeot sprzedaje około 400 tysięcy samochodów rocznie, co daje mu 19% udziału w rodzimym rynku. Chiny są największym na świecie rynkiem motoryzacyjnym, zarówno pod względem wielkości sprzedaży jak i jej dynamiki. Trudno się dziwić, że Peugeot, jak i wielu innych graczy rynku samochodowego, widzi w nim potencjał do rozwoju własnej marki.

   W przyszłym roku Peugeot chce sprzedać ponad 200.000 pojazdów w Chinach. Dla porównania sprzedaż w tym roku, wyniesie około 150 tysięcy pojazdów, w porównaniu z 112.000 w 2009 roku. Wzrost sprzedaży to skutek wprowadzenia nowych modeli i rozwoju sieci dystrybutorów. Na początku 2010 roku, Peugeot miał 165 salonów sprzedaży w Chinach. Do końca roku liczba dilerów wyniesie 220. PSA Peugeot Citroen operuje w Chinach poprzez joint venture z chińskim producentem samochodów Dongfeng Motor Group Co i sprzedaje głównie lokalnie produkowane auta.

 

   W przyszłym roku, Peugeot planuje importować do Chin SUV 3008 oraz uruchomić produkcję dwóch modeli. Pierwszym z nich ma być nowa wersja samochodu, który jest już produkowany i sprzedawany w Chinach, drugim zupełnie nowy sedan średniej wielkości, który ma być bezpośrednim konkurentem między innymi Volkswagena Passata i Hondy Accord. Sedany w Chinach, w odróżnieniu od Europy, są jednym z częściej kupowanych wersji nadwozia.

 
Żródło: Gasgoo 23.12.2010