Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Great Wall sprzedał 160.000 aut SUV Haval w styczniu 2011


SUV Haval produkcji Great Wall Motor, najlepiej sprzedającej się marki SUV w ubiegłym roku, zanotował rekordową sprzedaż 160.000 aut w styczniu tego roku. Wynik umacnia pozycję Great Wall jako producenta najlepiej sprzedających się SUV od ośmiu lat i stanowi 53% wzrost sprzedaży w stosunku do stycznia ubiegłego roku. Dynamika sprzedaży modelu Haval w ubiegłym roku była najwyższa wśród pojazdów segmentu SUV. Great Wall ma nadzieję utrzymać tę tendencję i w 2011 roku, dążąc do powiększenia udziału w rynku tak, by utrzymać swoją pozycję jako wiodącego sprzedawcy w klasie SUV przez dziewięć lat z rzędu.

Przypomnijmy, że Haval H5, jako pierwszy chiński samochód, po przejściu trzydziestu testów spełnił wyśrubowane normy i otrzymał w ubiegłym roku europejską homologację EU N1, dzięki której może być oferowany na wszystkich rynkach Europy.
Plany Great Wall Motor zakładają wypuszczenie na rynek chiński jeszcze w tym roku nowych modeli, w tym pojazd klasy średniej wyższej Haval H6 SUV, który ma zadebiutować podczas Shanghai Auto w kwietniu 2011 r. oraz mniejszy model Haval M3 (poniżej).

 
Great Wall Motor haval Great Wall Motor haval Great Wall Motor haval

Żródło : Gasgoo.com 26.02.2011