Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Wejście na rynek modelu Haval H8 opóźnione o 3 miesiące
z powodu problemów technicznych


Great Wall Motor h8

Great Wall Motors zdecydował się przesunąć o trzy miesiące sprzedaż modelu Haval H8 z powodu licznych problemów technicznych, które zamierza rozwiązać w tym czasie. Haval H8 został zaprezentowany dla rynku chińskiego podczas Guangzhou Auto Show w listopadzie ubiegłego roku, a pojazd pojawił się u dealerów w całych Chinach. Ale kupujący nie mogą go kupić.
Great Wall Motors spostrzegł problemy z H8 dopiero, gdy po dziennikarze motoryzacyjni nie zostawili na nim suchej nitki. Problemy wydają się poważne, bo GWM wydał oficjalne oświadczenie dla inwestorów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu, na której firma jest notowana.

Wymienia się następujące problemy w Haval H8:
1. ustawienie silnika bez znaczącej różnicy pomiędzy trybem sportowym i ekonomicznym,
2. krótki czas ostrzegania o nie zapięciu pasa bezpieczeństwa po uruchomieniu silnika,
3. zbyt mały opór kierownicy,
4. zbyt długa droga hamowania,
5. skomplikowane procedury obsługi niektórych funkcji,
6. hałas silnika, szum opon i szum wiatru, które należy zmniejszyć,
7. monotonny wzór centralnej konsoli.

 

Firma postanowiła udoskonalić i poprawić Haval H8 w celu dalszej poprawy jakości produktów Spółki. Sprzedaż modelu została odroczona o trzy miesiące i zamówienia na niego nie będą przyjmowane. Jeśli chodzi o klientów, którzy już złożyli zamówienia, Spółka będzie się z nimi kontaktować w celu przedstawienia korzystnego rozwiązania.

Większość tego typu problemów powinno być widoczne podczas testów i serii przedprodukcyjnej. Słabe hamulce i hałasu to problemy, które są szczególnie niepokojące i nie będą łatwe do naprawienia. Trzy miesiące wydają się być bardzo optymistycznym terminem.

 

Żródło : carnewschina.com 18.02.2014