Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Bułgarska fabryka Great Wall zostanie otwarta do końca 2011.


GWM ch031   Great Wall Motor będzie wejdzie do Bułgarii pełną mocą, oświadczył producent, zapowiadając, że zaprezentuje kilka modeli na tegorocznym Salonie Samochodowym w Sofii. Great Wall Motor zapowiada również rozpoczęcie działalności zakładu montażowego w tym kraju do końca obecnego roku. Budowa fabryki rozpoczęła się w maju 2009 i przebiega bez zakłóceń. Fabryka będzie w stanie montować 50.000 samochodów rocznie.

Fabryka będzie koncentrować się na modelach Phenom (zwanym na rodzimym rynku CH031 lub Voleex, czyli własnej wizji Toyoty Yaris), pick-up Wingle i suv Haval H6.
Great Wall planuje otworzyć podobne fabryki również w innych krajach, w Malezji, Brazylii, Turcji, Wenezueli i Kazachstanie. Producent ma nadzieję, że jego produkcja za granicą wyniesie 500.000 sztuk w 2015 roku.
Geat Wall Motor ma już zgromadzonych ponad 1000 zamówień z Bułgarii i ma nadzieje wysłać te pojazdy do klientów już w sierpniu tego roku.

 
Żródło: gasgoo.com 22.06.2011