Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Great Wall zaprzecza rozmowom z Jaguarem i Land Rover


   Sekretarz Great Wall Motor Company Xu Hui ogłosił , że nic mu nie wiadomo na temat planów łączących się z współpracą jego firmy i należących do Tata Motors marek Jaguar i Land Rover. Zaprzeczył również pogłoskom o odwiedzeniu fabryki Great Wall Motor przez kierownictwo brytyjskiej firmy. Zaprzeczył intensywnym krajowym i zagranicznym spekulacjom medialnym na temat proponowanego partnerstwa między GWM, a Jaguarem i Land Rover.

Prasa cytowała wypowiedzi rzecznika Tata Motors Debasisa Ray, że Jaguar jest rzeczywiście zainteresowany w produkcji samochodów w Chinach i obecnie prowadzi rozmowy z partnerami. Wysoko postawieni przedstawiciele Great Wall wypowiadali się również, że ich firma była w trakcie rozmów z Jaguar Land Rover w temacie potencjalnego partnerstwa, a jej kierownictwo odwiedziło fabrykę w tym miesiącu. Inne źródła podają, że wstępne negocjacje zostały zakończone już między obiema spółkami i czekają na ostateczną decyzję.

 

Firma Jaguar Land Rover jest świadoma znaczenia chińskiego rynku, Producent zanotował w ubiegłym roku wzrost sprzedaży w Chinach o 95% wprowadzając na tamtejszy rynek 26.114 pojazdów. Przedstawiciele branży uważają, że poprzez połączenie się z lokalnym producentem, Jaguar Land Rover może wzmocnić swoją pozycję na rynku chińskim. Great Wall czyniący wiele wysiłków na rzecz rozwoju również odniósł by duże korzyści z takiego partnerstwa.

 
Żródło: Gasgoo.com 23.02.2011