Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Great Wall zaprzestaje ścigać Fiata za aferę szpiegowską


Great Wall Motor Peri   Blisko czteroletnia konfrontacja w sprawie naruszenia praw pomiędzy Graet Wall i Fiatem być może wkrótce dobiegnie końca. Great Wall ogłosił, że nie będzie składał odwołania przeciw Fiatowi we włoskim sądzie w sprawie wyglądu zewnętrznego jego modelu Peri, skopiowanego, z włoskiego modelu Panda. Great Wall zrezygnował z kontynuowania sporu, ponieważ uznał dalszą walkę za sprzeczną z jego interesami marketingowymi i biznesowymi.

   Pierwotnie w połowie 2007 roku, Fiat rozpoczął proces przeciwko Great Wall w Sądzie Ludowym w

Shijiazhuang twierdząc, że model Peri naruszył prawa autorskie fiatowskiego modelu Panda. Następnego roku Wysoki Sąd Ludowy w Hebei pozew odrzucił. Tego samego roku Great Wall złożył podobny pozew przeciwko Fiatu w sądzie rejonowym twierdząc, że ma dowody na to, że pracownik Fiata został zauważony podczas robienia zdjęć w fabryce GWM. Afera szpiegowska przyciągnęła uwagę mediów na całym świecie. Pozew przeciwko Fiatu został złożony w Szanghaju, ale sąd nie chciał go uznać chciał uznać.

 

Peri nie jest już obecnie produkowany, zakończenie produkcji miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Ponadto samochód nie był eksportowany do Europy. Chiński system prawny nie przewiduje możliwości ponownego zgłoszenia przez Fiata wcześniej odrzuconego roszczenia.

Żródło: gasgoo.com 17.10.2011