Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Fiat wygrywa proces przeciwko Great Wall


Great Wall Motor Gw Peri   W wyniku wygranego przez Fiata procesu, chiński producent samochodów Great Wall Motor został prawnie zobowiązany do wstrzymania produkcji części swoich pojazdów. Sąd w Turynie, gdzie toczył się proces, zobowiązał również chińskiego producenta, aby wypłacił Fiatowi prawie 30.000 euro odszkodowania oraz pokrył koszty sądowe. Fiat pozwał Grat Wall Motor za naruszenie europejskich patentów o numerach 00044722-0001, podczas konstruowania modelu Peri (bliźniaczo podobnego do Fiata Panda).

Zgodnie z decyzją sądu Great Wall Motor ma zakaz sprzedaży lub reklamy pojazdu w UE, a każdy przypadek jego złamania zagrożony jest karą 15.000 euro. GWM ma do połowy września czas na odwołanie się od decyzji sądu.

   W swoich oficjalnych odpowiedziach, przedstawiciele Great Wall Motor oświadczyli, że producent wstrzymał produkcję modelu Peri we wrześniu ubiegłego roku i nie wyeksportowali samochodów na rynek UE od tamtego czasu.

 

Od swojej premiery, wyniki sprzedaży Peri nie zachwycały, sięgając mniej niż 1 procent całkowitego wolumenu sprzedaży Great Wall w ubiegłym roku. Peri, poza Europą, było eksportowane do Rosji i wielu krajów Afryki.

Żródło: gasgoo.com 27.06.2011