Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Umowa Foton i Cummins na budowę 2 fabryk w Brazylii


foton
 

   Chiński producent samochodów Beiqi Foton Motors Co podpisał 5 czerwca umowę z amerykańskim producentem silników Cummins Inc, by wspólnie inwestować na rynku brazylijskim. Współpraca Foton z Cummins ma zaowocować budową dwóch zakładów produkcyjnych w tym kraju do 2014 roku.

Nowe zakłady w Brazylii będą produkować lekkie ciężarówki i pick-upy na rynki Ameryki Południowej, ale ich roczna zdolność produkcyjna nie został jeszcze określona. Obecne zdolności produkcyjne Cummins szacowane są na 30.000 silników rocznie.
Kilka dni wcześniej Foton podpisał umowę z kubańskim Ministerstwem Transportu, aby uruchomić projekt demonstracyjny swoich pojazdów nowej energii.
Dotychczas Foton powołał zagraniczne przedstawicielstwa w Indiach i Rosji oraz zbudował fabryki w ponad 20 krajach.

 

Foton i Cummins już działają wspólnie na rynku chińskim poprzez joint-venture produkujące 400.000 silników rocznie. Silniki te są instalowane do mocno wysilonych dużych ciężarówek Foton Auman GTL, które są eksportowane głównie na rynek europejski.
Według raportu Roland Berger Strategy Consultants, Brazylia stała się czwartym co do wielkości rynkiem samochodowym na świecie, po Chinach, USA i Japonii.

Żródło: ChinaDaily 16.06.2013