Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Ford wprowadza podmarkę Jiayue w Chinach


Jiayue

Ford planuje uruchomienie produkcji nowej podmarki na chińskim rynku, wraz z lokalnym partnerem Changan Automotive. Marka będzie własnością joint venture Changan-Ford i będzie nazywać się "Jiayue", co można przetłumaczyć jako "dobry skok naprzód”. Logo wydaje się przypominać skrzydło lub ptaka.

Pierwszym produkowanym pod nową marką samochodem będzie wyposażony w nowe znaczki Ford Focus Classic, napędzany starym 120 konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1,8 litra. Oczekuje się, że cena początkowo będzie wynosiła około 90.000 juanów (około 14.400 USD). Debiut marki zaplanowano na Chengdu Auto Show we wrześniu. Focus Classic to lekko odświeżona wersja Forda Focusa drugiej generacji, produkowanego przez Changan-Ford równolegle z trzecią generacją Forda Focusa.

 

Ford jest jednym z niewielu dużych producentów nie posiadającej podmarki w Chinach.
Podmarki to pomysł chińskiego rządu centralnego, zmuszonego do wspólnych przedsięwzięć, aby uzyskać więcej technologii dla chińskich przedsiębiorstw. Zagraniczni producenci godzą się na to, udostępniając najstarsze technologie, które kurzą się leżąc na półkach magazynów.

 

Żródło : carnewschina.com 18.05.2014