Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Fiat Viaggio - kompaktowy sedan Fiata z Chin.


Fiat Viaggio

   Wśród nowości prezentowanych podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Pekinie spółka join venture GAC FIAT (Guangzhou Automobile Company Fiat) pokazała, że włoskiemu koncernowi mocno zależy na powrocie marki Fiat do Chin. Prezentujemy model Viaggio - limuzynę Fiata produkowaną w Chinach. Nowy model Fiata, którego chińska nazwa Fei Xiang nawiązuje do latania, jest wspólnym projektem Fiata i Chryslera (Dodge Dart właśnie trafił do amerykańskich salonów sprzedaży) oraz pierwszym modelem produkowanym w Chinach przez spółkę GAC FIAT.

Fiat Viaggio będzie produkowany w nowej fabryce GAC Fiat w Changsha, w prowincji Hunan. Pierwsze egzemplarze Fiata Viaggio zostaną wyprodukowane pod koniec czerwca i wejdą do sprzedaży pod koniec roku. Fiat Viaggio zaprojektowany został w Turynie przez Centro Stile Grupy Fiat. Jego wymiary to: długość 4.679 mm, szerokość 1.850 mm i rozstaw osi 2.708 mm.
Z jednej strony pozycjonowany jako pojazd klasy kompakt, z drugiej wymiary jak sedan klasy średniej, co czyni z Fiata Viaggio nowy punkt odniesienia w segmencie C.

 

Pojazd powstał na platformie Alfy Romeo Giulietta, stanowiąca również bazę do nowego Dodge Dart, zaprezentowanego w styczniu na Salonie Samochodowym w Detroit. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić najlepsze zachowanie na drodze i przyczepność najlepszą w tej kategorii, zabezpieczając jednocześnie maksymalny komfort dla kierowcy i pasażerów. Dzięki dynamice jazdy, wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa oraz wykończeniu rodem z aut wyższej klasy, marka Fiat sięga po najbardziej wymagających chińskich klientów.
Fiat Viaggio będzie oferowany z silnikami turbo (1.4 T-Jet 120 KM i 150 KM), gwarantującymi osiagi silników wyższej pojemności, jednak bez wysokiego zużycia paliwa i kosztów utrzymania. Razem z silnikami T-Jet turbo będzie oferowana najnowsza automatyczna 6-biegowa skrzynia biegów z podwójnym suchym sprzęgłem oraz alternatywnie manualna 5-biegowa.

 
fiat viaggio fiat viaggio fiat viaggio fiat viaggio
fiat viaggio fiat viaggio fiat viaggio fiat viaggio
 
Żródło, foto: Fiat, chinaautoweb.com 13.05.2012