Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


FAW zaprzecza doniesieniom o kradzieży własności

intelektualnej VW


   Prezes Zarządu FAW Group Xu Jianyi zaprzeczył, że jego firma naruszyła prawa własności intelektualnej technologii VW. W wydanym oświadczeniu na konferencji dealerskiej FAW-VW w Kantonie stwierdził, że partnerstwo FAW i VW opiera się na wzajemnym szacunku i zaufaniu i podkreślił, że nie doszło do naruszenia własności intelektualnej przez którąkolwiek ze stron. Pogłoski o naruszenie prawa własności po raz pierwszy pojawiły się w niemieckim dzienniku Handelsblatt.

Według niego, FAW kopiował opatentowane przez VW technologie, w tym dotyczące silnika EA111 i przekładni MQ200 do pojazdów własnej marki. Niektóre z nich były planowane do sprzedaży na zagranicznych rynkach. Jednym z takich pojazdów jest Besturn B50, który będzie eksportowany do Rosji i może konkurować z produktami VW Skoda, sprzedanymi na tamtym rynku.
Joint venture FAW-VW powstało w 1991 roku. Jego pierwszym produktem był mkierowany na rynek wewnętrzny VW Jetta. Obecnie firma to jeden z największych i najbardziej udanych chińsko-zagranicznych joint venture, który sprzedał już ponad sześć milionów pojazdów od czasu powstania.

 
Żródło: gasgoo.com 08.12.2012