Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Londyńska taksówka jako limuzyna w Chinach.


Englon

Geely, największy udziałowiec firmy Magna Holdings, twórcy kultowej London Taxi TX4, postanowiło, że TX4 w Chinach, gdzie jest sprzedawane jako Englon TX4 (nazwa Englon wzięła się z "Anglia-Londyn"), będzie również luksusową limuzyną. TX4 sprzedawany jest głównie do korporacji taksówkowych, ale również mogą go nabyć prywatni klienci. Ceny rozpoczynają się od 208.000 juanów (33.000 dolarów), ale model prezentowany na zdjęciach aż 288.000 juanów (prawie 46.000 dolarów). Dlaczego tak dużo? Cóż, trudno uwierzyć, ale to kosztowne cacko nie jest zwykłym TX4. Jest to super luksusowy TX4, nazwane "TX4 Custom".

Dwa niezależne i super wygodne fotele w przedziale pasażerskim, wszystko w skórze, gruby dywan na podłodze, barek, hi-tech system nagłośnienia, mieszcząca kilka butelek szampana lodówka, a co najważniejsze: dwie pary hotelowych kapci. To nie pojazd koncepcyjny czy wyprodukowany na pokaz zabawny bajer. Można go zamawiać już teraz.
Kupujący może wybrać kolor wnętrza i dodatki takie jak telewizor lub komputer. Wtedy cena łatwo może przekroczyć 300.000 juanów. Tylko kto go będzie kupować?

 

Chińskie media sugerują, firmy weselne, ale to chyba nie jest rynek, na który Geely liczy. Może biznesmeni zafascynowani angielskim stylem życia?
Producent nie zapomniał i o kierowcy. Jego przedział wyłożono drewnem i skórą. Auto napędza czterocylindrowy silnik o pojemności 2,4 litra rozwijający moc 152 KM i moment obrotowy 212 Nm, współpracujący z nową 6 biegową przekładnią automatyczną (standardowy TX4 ma 5 biegową). Prędkość maksymalna wynosi 155 kilometrów na godzinę.

 
Englon TX4 Englon TX4 Englon TX4 Englon TX4

Englon TX4 Englon TX4 Englon TX4 Englon TX4

Englon TX4 Englon TX4 Englon TX4 Englon TX4
 

Żródło : Autohome.com.cn 6.05.2012