Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Marka Datsun nie dla Chin


Datsun Go
 

   Odkąd Nissan ogłosił swoją decyzję o przywróceniu marki Datsun na rynkach rozwijających się, goracym tematem rozmów było to. czy ta marka pojawi się w Chinach. Jednak w niedawnym wywiadzie dla prasy, General Manager firmy Dongfeng Nissan Ren Yong oświadczył, że marka nie pojawi się w kraju za pośrednictwem swojej spółki joint venture. W wywiadzie, który ukazał się w raporcie zawartym w Beijing Youth Daily mówił, że nie ma możliwości, że w ofercie Dongfeng Nissan pojawi się Datsun. Wyjaśnił, że marka ta jest skierowana w kierunku Indii, Brazylii i innych rynków wschodzących i nie zgodna z wymogami rynku chińskiego.

Zauważył, że JV Dongfeng Nissan ma już własną marką Venucia, który jest pozycjonowana nieco powyżej marki Datsun. W zeszłym roku CEO Renault-Nissan Alliance Carlos Ghosn ogłosił, że Nissan reaktywuje markę Datsun do sprzedaży na rynkach rozwijających się.
Pierwszy model marki, oparty na modelu Nissan March, zostanie wprowadzony do Indii w przyszłym roku jako Datsun Go (na zdjęciu).
Tymczasem w Rosji, modele Datsun będą budowane na platformie Kalina AvtoVAZ.

 

Najtańszy model marki Datsun ma kosztować zaledwie 3.000 dolarów. Marka jest reklamowana jako odpowiedź Nissana w rywalizacji z Volkswagenem na nowych rozwijających się rynkach. Według różnych doniesień, Nissan prowadzi rozmowy z chińskim partnerem Dongfeng o sprzedaży modeli Datsun w Chinach już od 2010 roku. Jednak, jak na razie, Dongfeng wyraźnie dokonał wyboru aby skoncentrować się na swojej marce Venucia, mając aspiracje, aby wprowadzić ją również na rynki zagraniczne, w których będzie dążyć do konkurowania za pomocą rozwijanej własnej technologii. Marka Venucia skierowana jest do różnych grup docelowych, co pozwoli jej konkurować na rynkach, gdzie również i Datsun będzie sprzedawany, w tym Indie i Rosja.

Żródło: Gasgoo.com 28.07.2013