Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Wkrótce rusza chińska edycja Top Gear.


 

   Chiny, największy na świecie rynek motoryzacyjny, będą miały własną wersję niezwykle udanego motoryzacjnego serialu BBC Top Gear. Cao Yunjin, pekiński komik i prezenter telewizyjny, oznajmił w wywiadzie dla Global Times, że on i dwóch innych mężczyzn wystąpią w lokalnej edycji nagradzanego programu, zachowując jego oryginalny błazeński styl. "Chłopcy szaleją samochodami w serialu, wpychają Maserati na szczyt trzypiętrowego budynku i rozbijają go. Będziemy robić wiele zabawnych rzeczy." - mówił Cao.

   Cao odmówił ujawnienia, kiedy program pojawi się na antenie, ale zdradził jeden z tematów pierwszego odcinka - wyścig pomiędzy samochodem marki Cadillac i osłem w przesuwaniu kamieni młyńskich. Niestety nie chciał powiedzieć, kto wygrał. Urzędnicy z Chińskiej Telewizji Centralnej, która podobno uzyskała prawa do serialu, odmówili komentarza.
Program BBC zgromadził 350 milionów widzów na całym świecie mieszanką szybkich samochodów czy chłopięcego przekomarzania się prezenterów Jeremy Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya.

 

   Top Gear odniósł sukces, ponieważ sposób zachowania się brytyjskich gospodarzy jest zabawny.
Cao dodał, że jego chińska wersja będzie zajmowała się zarówno krajowymi jak i zagranicznymi markami, w tym samochodami luksusowymi.
Brytyjski program dał początek bliźniaczym programom w Stanach Zjednoczonych i Australii, choć politycznie niepoprawne poczucie humoru Clarksona i jego pomocników nie zawsze dobrze mu służy. Ambasador Meksyku w Londynie był oburzony w zeszłym miesiącu po tym, jak prezenterzy opisali jego rodaków jako leniwych, nieudolnych i napuszonych.

 
Żródło: AFP Pekin 17.02.2011