Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Subaru z Chery buduje nową fabrykę w Chinach.

   Jak donosi chińska prasa, Chery Automobiles zamierza wspólnie z Subaru zainwestować 365,7 miliona jenów, aby wybudować nową fabrykę samochodów w mieście Dalian. Wiadomość podchwycona przez japońskie gazety, spowodowanych rekordowy wzrost cen akcji firmy Fuji Heavy Industries, do której należy Subaru do poziomu 658 jenów (8.037 dolara). Zgodnie z podanymi informacjami, fabryka w Dalian ma w pierwszej fazie produkować 50.000 pojazdów rocznie.

Docelowe zdolności produkcyjne mają wynieść 150.000 aut rocznie.
   Fabryka będzie drugim, po Stanach Zjednoczonych zamorskim miejscem produkcji aut marki Subaru. Ostatnie wyniki Subaru na chińskim rynku są bardzo zachęcające. W 2010 roku japoński producent osiągnął łączną sprzedaży 57.000, co oznacza wzrost o 62,9% do poprzedniego roku. Ogólne plany sprzedażowe Subaru na obecny rok zakładają sprzedaż 600 tysięcy aut. Subaru było wcześniej związany z innych chińskimi producentami samochodów, w tym BAIC, SAIC i Lifan.

 
 
Żródło: gasgoo.com 05.03.2011