Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Chery w rajdzie Dakar 2011

Chery w rajdzie Dakar Chery w rajdzie Dakar Chery w rajdzie Dakar Chery w rajdzie Dakar

   2 listopada 2010 roku w Beijing miała miejsce oficjalna prezentacja ekipy Chery na rajd Darkar 2011. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele zarządu Chery, federacji samochodowych, sponsorów oraz mające wystartować w rajdzie załogi.
Chery wystawiło do rywalizacji trzy samochody X5, które poprowadzą Lu Ningjun, Jiang Yaohuan oraz debiutant Liu Kun .
   Rajd Dakar to najtrudniejszy wyścig motorowy. Podczas każdej jego edycji zaledwie 40% samochodów jest w stanie go ukończyć. To prawdziwa walka toczona przez człowieka i jego samochód. Wyścig jest skrajnym testem dla jakości samochodów wyścigowych, jak również umiejętności i wytrzymałości zawodników. Wielonarodowe koncerny motoryzacyjne, takie jak BMW, Toyota, Volkswagen, Nissan i Mitsubishi traktują go jako ważny test jakości produktów i zwiększenia wpływów marki.

   Chery zadebiutowało w rajdzie Dakar w bieżącym 2010 roku. Wszystkie ekipy ukończyły wyścig, a Lu Ningjun i Jiang Yaohuan zajęli 28 i 29 miejsce, najlepsze wśród wszystkich chińskich teamów. Inaczej niż w edycji 2010, w którym Chery wystąpiło samodzielnie, obecnie producent pojazdów będzie współdziałał ze sponsorem wyścigu firmą oponiarską Qingdao Doublestar Tire. Samochody po dostosowaniu wymogów rejdowych we Włoszech, po czym zostaną tam objeżdżone przez zawodników. Po powrocie z Włoch zawodnicy będą trenować w Mongolii.

27 grudnia załogi i pojazdy udają się do Ameryki Południowej na kontrolę administracyjną i techniczną, gdzie poczekają na start w wyścigu 1 stycznia 2011 roku.
Wypada życzyć powodzenia chińskim załogom i zajęcia czołowych miejsc, zaraz po polskich.
Pozostaje mieć nadzieję, że doświadczenia w ekstremalnych warunkach przełożą się na poprawę jakości i bezpieczeństwa serynych produktów.

Żródło : Chery International 04.12.2010